Mezikulturní dialog má novou podobu webových stránek

V březnu 2018 byla spuštěna nová podoba webového rozcestníku Mezikulturní dialog (www.mezikulturnidialog.cz)

Webový rozcestník Mezikulturní dialog přináší aktuality ze života různých kultur v České republice a v zahraničí. Na rozcestníku najdete pozvánky na kulturní akce představující zejména rozličné národností identity stejně jako pozvánky na semináře, přednášky a jazykové kurzy určené pro migranty, cizince nebo širokou veřejnost. Dále si na stránkách můžete přečíst články o aktuálních tématech spojených s mezikulturním dialogem a rozhovory se zajímavými lidmi. Webové stránky přináší také informace o vyhlášených grantových a dotačních výzvách nebo nabídky práce v organizacích zaměřujících se na národnostní menšiny, lidská práva apod. V neposlední řadě můžete na stránkách vyhledávat v adresáři organizací a knihovně.

Rozcestník je koncipovaný jako otevřené fórum, na němž neziskové organizace a další zájemci mohou zdarma publikovat články a propagovat své akce. Vkládat příspěvky lze jednoduše prostřednictvím odkazu na stránkách. Návštěvníci stránek se mohou také přihlásit k odebírání newsletteru, který pravidelně informuje o dění v mezikulturním dialogu.

Nový design stránek vytvořilo Marathon Studio (http://marathonstudio.eu/) a naprogramoval jej VIZUS (www.vizus.cz). Portál je financován Ministerstvem kultury ČR a je provozován Institutem umění ̶ Divadelním ústavem (www.idu.cz).