Potřebujete pomoc nebo radu?

V každé životní situaci, do které se v ČR dostanete, se můžete obrátit na někoho, kdo Vám pomůže situaci vyřešit, poradí Vám nebo Vám potvrdí, že postupujete správně.

 

Integrační centra jsou tu pro cizince, mají pobočky v každém kraji a nabízejí všude stejné základní služby zdarma: sociální a právní poradenství, informační centrum (počítač s wifi, knihovna atd.) kurzy českého jazyka a kurzy sociální a kulturní orientace v ČR.

 

V ČR působí mnoho neziskových organizací, které se zaměřují na pomoc a podporu cizinců. Kontakty na jednotlivé organizace a jejich zaměření naleznete v Adresáři organizací a institucí na tomto webu.

 

Jste cizinec a hledáte práci? Přemýšlíte, jak dál rozvíjet svoji kariéru? Chcete na českém trhu práce využít to, co umíte? Na vybraných pobočkách Úřadu práce ČR vám vyškolení specialisté pro práci s cizinci poskytnou individuální podporu (včetně tlumočení).

 

     V otázkách týkajících se pobytu se můžete obracet na Infolinku Ministerstva vnitra (to až poté, co jste ani po prostudování informací pro cizince na webu Ministerstva vnitra nenašli odpověď na svůj dotaz).

 

     Snadný přístup k důležitým informacím a odpovědi na situace, které je potřeba řešit po příjezdu a při pobytu v České republice. 

 

     "Vše, co potřebujete vědět o životě v Praze v jedné appce"

 

     Základní poradenství v uvedených jazycích, rovněž i pomoc s vyplňováním formulářů a tlumočení po telefonu poskytuje telefonní a emailová linka, která je anonymní a zpoplatněná podle tarifu operátora.

 

  • Asistenční služby pro cizince na OAMP

    Na vybraných pracovištích odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra (OAMP) jsou neziskovými organizacemi a Integračními centry poskytovány asistenční služby pro cizince (včetně tlumočení).

 

Pro tlumočení z a do češtiny můžete využít služeb školených profesionálů pro komunikaci s cizinci, soudní tlumočníky, tlumočení po telefonu a mailu. Konkrétní informace v záložce Tlumočení a překlady na tomto webu.

 

     Chrání před protiprávním jednáním úřadů nebo před nečinností úřadů, chrání také před diskriminací (např. kvůli státní přílušnosti) atd.