Vítejte na stránkách CIZINCI.CZ o cizincích v ČR a jejich integraci

#Rights4AllSeasons campaign

16. 9. 2021

Práce může být sezónní, ale práva ne!

Ministerstvo práce a sociálních věcí se zapojilo do kampaně #Rights4AllSeasons Evropského orgánu pro pracovní záležitosti (ELA). Cílem je připomenout práva sezónních pracovníků, podpořit zaměstnavatele při plnění jejich povinností a zajistit spravedlivé podmínky zaměstnávání.

Kampaň #Rights4AllSeasons probíhá po celé Evropské unii a vyvrcholí národními aktivitami v rámci „Week of Action“ od 20. září 2021.

Navštivte webovou stránku kampaně, kde naleznete užitečné rady a pokyny sezónním pracovníkům pracujícím v Evropě a zaměstnavatelům nabízejícím sezónní zaměstnání.

O webu

Cílem těchto stránek je vytvořit komplexní a aktuální zdroj informací o integraci cizinců v ČR a zahraničních souvislostech

Stránky jsou určeny především odborníkům (pracovníkům státní správy a samosprávy, nestátních neziskových organizací a osobám pracujícím s cizinci) a také veřejnosti.

Přínosné mohou tyto stránky být i pro samotné cizince, nicméně pro informovanost cizinců jsou primárně určeny relevantní příručky a brožury.

Na těchto stránkách najdete základní informace a novinky o integrační politice, statistikách s tematikou cizinců, mezinárodní spolupráci v oblasti integrace, financování a podpoře integrace, základní praktické informace, ale také knihovnu relevantních dokumentů a brožur pro cizince i odborníky, adresář organizací a institucí zapojených do integrace cizinců a kalendář tematických akcí.

Pokud máte zájem informovat ostatní odborníky anebo veřejnost o své činnosti na poli integrace cizinců či máte námět na zlepšení, obraťte se prosím na správce stránek (webmaster@cizinci.cz).