CIZINCI.CZ:

o cizincích a pro cizince v Česku

about foreigners and for foreigners in Czechia 

об иностранцах и для иностранцев в Чехии

Cizincům poskytují poradenství na pobočkách ÚP po celé ČR noví specialisté

Jste cizinec a hledáte práci? Přemýšlíte, jak dál rozvíjet svoji kariéru? Chcete na českém trhu práce využít to, co umíte? Specialisté vám:

  • vysvětlí, co potřebujete vědět při hledání práce, pomohou s vyhledáváním volných míst v ČR,
  • poskytnou kariérové poradenství,
  • poradí, co udělat, aby bylo vaše vzdělání uznáno v ČR a jak můžete pracovat ve svém oboru,
  • pomohou se psaním životopisu a přípravou na pracovní pohovor,
  • nabídnou rekvalifikační kurzy proplácené Úřadem práce ČR,
  • nabídnou kurzy českého jazyka proplácené Úřadem práce ČR,
  • poradí v obtížných situacích,
  • v případě potřeby zajistí bezplatné tlumočení.

Kontakty na Specialisty

Služba je poskytovaná v rámci projektu EURES+3Z Up! Spolufinancovaného EU v rámci ESF+ v rámci Operačního programu Zaměstnanost plus.

Infolinka na pomoc ukrajinským rodinám v oblasti vzdělávání

28. 8. 2023

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ve spolupráci s UNICEF spustilo telefonní linku, která slouží veřejnosti k pomoci a pokládání dotazů souvisejících se vzděláváním ukrajinských dětí na českých školách.

Telefonní číslo (+420) 234  812 345 bude sloužit na dotazy veřejnosti, které souvisejí se vzděláváním ukrajinských dětí na českých školách. V provozu bude každý všední den od 8 do 16 hodin. Na dotazy budou odpovídat proškolené operátorky, které hovoří jak českým, tak i ukrajinským jazykem.

Odpovědi na další otázky týkajícízačlenění ukrajinských dětí v českých školách najdete na stránce pro Ukrajince.

 

O webu

Cílem těchto stránek je vytvořit komplexní a aktuální zdroj informací o integraci cizinců v ČR a zahraničních souvislostech.

Stránky jsou určeny především odborníkům (pracovníkům státní správy a samosprávy, nestátních neziskových organizací a osobám pracujícím s cizinci) a také veřejnosti.

Přínosné mohou být i pro samotné cizince, nicméně pro informovanost cizinců jsou primárně určeny relevantní příručky a brožury.

Na těchto stránkách najdete základní informace a novinky o integrační politice, statistikách s tematikou cizinců, mezinárodní spolupráci v oblasti integrace, financování a podpoře integrace, základní praktické informace, ale také knihovnu relevantních dokumentů a brožur pro cizince i odborníky, adresář organizací a institucí zapojených do integrace cizinců a kalendář tematických akcí.

Pokud máte zájem informovat ostatní odborníky anebo veřejnost o své činnosti na poli integrace cizinců nebo máte námět na zlepšení, obraťte se prosím na správce stránek (webmaster@cizinci.cz).