CIZINCI.CZ:

o cizincích a pro cizince v Česku

about foreigners and for foreigners in Czechia 

об иностранцах и для иностранцев в Чехии

Nové plakáty a letáky k prevenci pracovního vykořisťování

18. 4. 2024

V rámci projektu EURES+3ZUp! byly vytvořeny nové letáky v 9 jazycích, které obsahují pravidla a informace pro prevenci a řešení pracovního vykořisťování. Letáky jsou k dispozici k vytištění a distribuci na stránkách Nelegální zaměstnávání (mpsv.cz)

Zde naleznete i další informace k problematice. Materiály budou využívány v rámci kampaní a osvětových aktivit projektu, které můžete najít také na https://www.facebook.com/eures.cz a EURES Czech Republic (@eures_czech_republic) • Fotky a videa na Instagramu

O webu

Cílem těchto stránek je vytvořit komplexní a aktuální zdroj informací o integraci cizinců v ČR a zahraničních souvislostech.

Stránky jsou určeny především odborníkům (pracovníkům státní správy a samosprávy, nestátních neziskových organizací a osobám pracujícím s cizinci) a také veřejnosti.

Přínosné mohou být i pro samotné cizince, nicméně pro informovanost cizinců jsou primárně určeny relevantní příručky a brožury.

Na těchto stránkách najdete základní informace a novinky o integrační politice, statistikách s tematikou cizinců, mezinárodní spolupráci v oblasti integrace, financování a podpoře integrace, základní praktické informace, ale také knihovnu relevantních dokumentů a brožur pro cizince i odborníky, adresář organizací a institucí zapojených do integrace cizinců a kalendář tematických akcí.

Pokud máte zájem informovat ostatní odborníky anebo veřejnost o své činnosti na poli integrace cizinců nebo máte námět na zlepšení, obraťte se prosím na správce stránek (webmaster@cizinci.cz).