CIZINCI.CZ:

o cizincích a pro cizince v Česku

about foreigners and for foreigners in Czechia 

об иностранцах и для иностранцев в Чехии

Cizincům poskytují poradenství na pobočkách ÚP po celé ČR noví specialisté

Jste cizinec a hledáte práci? Přemýšlíte, jak dál rozvíjet svoji kariéru? Chcete na českém trhu práce využít to, co umíte? Specialisté vám:

  • vysvětlí, co potřebujete vědět při hledání práce, pomohou s vyhledáváním volných míst v ČR,
  • poskytnou kariérové poradenství,
  • poradí, co udělat, aby bylo vaše vzdělání uznáno v ČR a jak můžete pracovat ve svém oboru,
  • pomohou se psaním životopisu a přípravou na pracovní pohovor,
  • nabídnou rekvalifikační kurzy proplácené Úřadem práce ČR,
  • nabídnou kurzy českého jazyka proplácené Úřadem práce ČR,
  • poradí v obtížných situacích,
  • v případě potřeby zajistí bezplatné tlumočení.

Kontakty na Specialisty

Služba je poskytovaná v rámci projektu EURES+3Z Up! Spolufinancovaného EU v rámci ESF+ v rámci Operačního programu Zaměstnanost plus.

Nový informační web pro uprchlíky

22. 9. 2023

Pomoc lidem, kteří kvůli válce na Ukrajině hledají dočasné útočiště v České republice, nabízí nová webová stránka, kterou v půlce září spustila nezisková organizace Slovo21.

Web Refugee Info Czechia, který vznikl ve spolupráci s neziskovou organizací Mezinárodní záchranný výbor (IRC), slouží jako centrální zdroj, kde nejen uprchlíci mohou najít vždy aktuální rady, právní informace a přehled o službách dostupných v ČR, a to prostřednictvím interaktivní mapy služeb.

Zároveň jsou na stránce užitečné informace z oblastí: Legální pobyt, Rodina, Zaměstnání, Vzdělávání, Zdraví, Doprava.

Veškerý obsah webu je k dispozici ve čtyřech různých jazycích.

O webu

Cílem těchto stránek je vytvořit komplexní a aktuální zdroj informací o integraci cizinců v ČR a zahraničních souvislostech.

Stránky jsou určeny především odborníkům (pracovníkům státní správy a samosprávy, nestátních neziskových organizací a osobám pracujícím s cizinci) a také veřejnosti.

Přínosné mohou být i pro samotné cizince, nicméně pro informovanost cizinců jsou primárně určeny relevantní příručky a brožury.

Na těchto stránkách najdete základní informace a novinky o integrační politice, statistikách s tematikou cizinců, mezinárodní spolupráci v oblasti integrace, financování a podpoře integrace, základní praktické informace, ale také knihovnu relevantních dokumentů a brožur pro cizince i odborníky, adresář organizací a institucí zapojených do integrace cizinců a kalendář tematických akcí.

Pokud máte zájem informovat ostatní odborníky anebo veřejnost o své činnosti na poli integrace cizinců nebo máte námět na zlepšení, obraťte se prosím na správce stránek (webmaster@cizinci.cz).