CIZINCI.CZ:

o cizincích a pro cizince v Česku

about foreigners and for foreigners in Czechia 

об иностранцах и для иностранцев в Чехии

Cizincům poskytují poradenství na pobočkách ÚP po celé ČR noví specialisté

Jste cizinec a hledáte práci? Přemýšlíte, jak dál rozvíjet svoji kariéru? Chcete na českém trhu práce využít to, co umíte? Specialisté vám:

  • vysvětlí, co potřebujete vědět při hledání práce, pomohou s vyhledáváním volných míst v ČR,
  • poskytnou kariérové poradenství,
  • poradí, co udělat, aby bylo vaše vzdělání uznáno v ČR a jak můžete pracovat ve svém oboru,
  • pomohou se psaním životopisu a přípravou na pracovní pohovor,
  • nabídnou rekvalifikační kurzy proplácené Úřadem práce ČR,
  • nabídnou kurzy českého jazyka proplácené Úřadem práce ČR,
  • poradí v obtížných situacích,
  • v případě potřeby zajistí bezplatné tlumočení.

Kontakty na Specialisty

Služba je poskytovaná v rámci projektu EURES+3Z Up! Spolufinancovaného EU v rámci ESF+ v rámci Operačního programu Zaměstnanost plus.

OECD Migration Outlook 2023

24. 10. 2023

Aktuální vydání sborníku International Migration Outlook analyzuje nedávný vývoj migračních pohybů a začlenění přistěhovalců na trhu práce v zemích OECD. Sleduje také nedávné změny v politice řízení migrace a integrace v zemích OECD. Toto vydání obsahuje dvě zvláštní kapitoly o začlenění matek migrantek na trh práce a o vzorcích plodnosti mezi migranty v zemích OECD. Součástí ppublikace jsou také poznámky k jednotlivým zemím a podrobná statistická příloha.

Publikace je ke čtení i stažení dostupá zde.

O webu

Cílem těchto stránek je vytvořit komplexní a aktuální zdroj informací o integraci cizinců v ČR a zahraničních souvislostech.

Stránky jsou určeny především odborníkům (pracovníkům státní správy a samosprávy, nestátních neziskových organizací a osobám pracujícím s cizinci) a také veřejnosti.

Přínosné mohou být i pro samotné cizince, nicméně pro informovanost cizinců jsou primárně určeny relevantní příručky a brožury.

Na těchto stránkách najdete základní informace a novinky o integrační politice, statistikách s tematikou cizinců, mezinárodní spolupráci v oblasti integrace, financování a podpoře integrace, základní praktické informace, ale také knihovnu relevantních dokumentů a brožur pro cizince i odborníky, adresář organizací a institucí zapojených do integrace cizinců a kalendář tematických akcí.

Pokud máte zájem informovat ostatní odborníky anebo veřejnost o své činnosti na poli integrace cizinců nebo máte námět na zlepšení, obraťte se prosím na správce stránek (webmaster@cizinci.cz).