CIZINCI.CZ:

o cizincích a pro cizince v Česku

about foreigners and for foreigners in Czechia 

об иностранцах и для иностранцев в Чехии

UA: Мобильное отделение Государственной миграционной службы Украины в Праге

2. 3. 2023

Pojízdná pobočka Státní migrační služby Ukrajiny v Praze

 

Тут громадяни України, які проживають у Чехії, зможуть подавати заявки на видачу нових проїзних, цивільних та інших документів.

 Ви знайдете філію за торговим центром Якір/ОС Якір за адресою:

 Площа Республіки 656/8, 110 00, Старе Місто, Прага 1.

 Години роботи: пн–сб з 9.00 до 18.00.

 Для отримання додаткової інформації відвідайте https://dmsu.gov.ua/news/dms/13787.html

 

Zde budou moci občané Ukrajiny žijící v České republice žádat o vydání nových cestovních, občanských a dalších dokladů.

Pobočku najdete za obchodním centrem Kotva/OS Kotva na adrese 👇

Náměstí Republiky 656/8, 110 00, Staré Město, Praha 1.

Otevírací doba je Po–So od 9.00 do 18.00.

Více informací najdete na https://dmsu.gov.ua/news/dms/13787.html

Informace pro občany Ukrajiny / Інформація для громадян України

Rozcestník informací pro občany Ukrajiny (i české dobrovolníky) najdete na webu Informace o pomoci Ukrajincům | nasiukrajinci.cz.

Informace k pobytu na území ČR zveřejňuje Ministerstvo vnitra na webu Informace pro občany Ukrajiny - Ministerstvo vnitra České republiky (mvcr.cz)

Informace o práci, humanitárních a jiných dávkách a pomoci dětem bez doprovodu naleznete na webu Ministerstva práce a sociálních věcí Pomoc Ukrajině (mpsv.cz)

Další informace k trhu práce najdete v ukrajinské verzi těchto stránek

Infolinka Ministerstva vnitra zřízená pro ukrajinské občany: Telefon: +420 974 801 802, Email: ukrajina@mvcr.cz

/

Інформаційний бюлетень для громадян України (і для чеських волонтерів) можна знайти на сайті Інформація про допомогу українцям | nasiukrajinci.cz.

Інформацію про перебування в Чехії публікує Міністерство внутрішніх справ на сайті Informace pro občany Ukrajiny - Ministerstvo vnitra České republiky (mvcr.cz)

Інформацію про трудові, гуманітарні та інші пільги та допомогу дітям без супроводу можна знайти на сайті Міністерства праці та соціальних справ Pomoc Ukrajině (mpsv.cz)

Додаткову інформацію про ринок праці можна знайти в українській версії цього сайту.

Інфолінія МВС створена для громадян України: Телефон: +420 974 801 802, Email: ukrajina@mvcr.cz 

O webu

Cílem těchto stránek je vytvořit komplexní a aktuální zdroj informací o integraci cizinců v ČR a zahraničních souvislostech

Stránky jsou určeny především odborníkům (pracovníkům státní správy a samosprávy, nestátních neziskových organizací a osobám pracujícím s cizinci) a také veřejnosti.

Přínosné mohou tyto stránky být i pro samotné cizince, nicméně pro informovanost cizinců jsou primárně určeny relevantní příručky a brožury.

Na těchto stránkách najdete základní informace a novinky o integrační politice, statistikách s tematikou cizinců, mezinárodní spolupráci v oblasti integrace, financování a podpoře integrace, základní praktické informace, ale také knihovnu relevantních dokumentů a brožur pro cizince i odborníky, adresář organizací a institucí zapojených do integrace cizinců a kalendář tematických akcí.

Pokud máte zájem informovat ostatní odborníky anebo veřejnost o své činnosti na poli integrace cizinců či máte námět na zlepšení, obraťte se prosím na správce stránek (webmaster@cizinci.cz).